Ch Nobel do Sul

2012
Date
Dog Show
Class
Classification
Judge
05.05
Portuguese Jahressieger
Veteran
1st Exc
Best Veteran
B.I.S Veteran
Inese Pablaka (Lv)
Alex palacin (Es)
 
2012
23.09
Portuguese Jahressieger
Veteran
1st Exc
Best Stud
Fabrizio Censi (It)
09.09
International of Aveiro
''
1st Exc
Best Veteran
B.I.S Veteran
Luis G Henriques
Manuel L Borges
08.09
Specialty Portuguese Boxer Club, Aveiro
''
1st Exc
B.I.S Veteran
Best Stud
Anna Bogucka (PL)
26.08
International of Estoril
''
1st Exc
Best Veteran
Ilona Onstenk-Schenk (NL)
25.08
Specialty Portuguese Boxer Club, Estoril
''
1st Exc
B.I.S Veteran
Best Stud
Igor Mioc (Hr)
25.08
National of Estoril
''
1st Exc
Best Veteran
RBIS Veteran
Maria João Mella (PT)
Salvador Janeiro (Pt)
17-06
National of Lamego
''
1st Exc
Best Veteran
RBIS Veteran
Alex Palacin (Es)
Salvador Janeiro (Pt)
 
2011
12.11
Portuguese Jahraseiger
Veteran
1st Exc
B.I.S Veteran
Best Stud
L Gorjão Henriques
Paolo Waten (It)
09.10
Specialty Portuguese Boxer Club, Nazaré
''
1st Exc
B.I.S Veteran
Juan M. Rodriguez (ES)
10.09
4th Aveiro Open Show
''
1st Exc
B.I.S Veteran
Best Male Adult
Inese Pablaka (Lv)
 
2008
25.05
National of Almeirim
Champion
1st Exc
CCC
Best Brindle Male
Julia Ovsyannikova (RU)
2007
16.09
20th International of Galizia (ES)
Champion
1st Exc
CACIB
Best Male
Julio Rueda (Uruguai)
22.07
Specialty Port. Boxer Club, Vila do Conde
''
1st Exc
CAC - CACIB
Bérnard Kafka (FR)
29.04
International of Viana do Castelo
Working
1st Exc
CCC
Best Brindle Male
Hassi Assenmacher (DE)
28.04
National of Penafiel
''
1st Exc
CAC - BOB
Rafael Malo (Esp.)
2º. of 2º. Group
Diogo Ramalho (Port.)
25.02
International of Valladolid
''
1st Exc
Emilio Ferrero (Esp.)
24.02
XXVII National of Valladolid
''
1st Exc
RCAC
Elena Bermejo (Esp.)
 
2006
19.11
National of Braga
Open
2nd Exc
Ligita Zake (LV)
25.09
25th International of Gibraltar
''
2nd Exc
RCAC
Charles Francis (CA)
24.09
24th International of Gibraltar
''
2nd Exc
Kari Jarvinen (FI)
17.09
International of Vigo
''
3rd Exc
Rolland Bebber (D)
10.09
National of Aveiro
''
1st MB
Best Male
Kirsti Louhi (FI)
26.08
Portuguese Jahraseiger
''
4th Exc
Knut Anderson (N)
25.06
International of Coimbra
''
5th Exc
Paola Watten (It.)
24.06
National of Pombal
''
3rd Exc
Natalja Nekrosiene (Lt.)
03.06
National of Almeirim
''
1st Exc
CAC - BOB
Josianne Ratton (F)
28.05
Atibox
''
Exc
Franz Singelnstein (D)
29.04
National of Viana do Castelo
''
4th Exc
Mirosav Zidar (SI)
09.04
Specialty Portuguese Boxer Club, Barcelos
''
1st Exc
RCAC - Best Stud
Inge Gerwin (D)
21.01
International of Norte
''
1st Exc
CAC QC
Pietro de Benedictis (It.)
2005
30.10
Specialty Portuguese Boxer Club, Barcelos
Open
3rd Exc
Angelika Hartman (D)
21.08
International of Estoril
''
4th Exc
Luís Pinto Teixeira (P)
20.08
Specialty Portuguese Boxer Club, Estoril
''
3rd Exc
Anna Bogoucka (PL)
26.06
International of Lisboa
''
1st Exc
RCAC-QC
Maritha O. Holmsten (SE
01.05
Portuguese Jahraseiger
Intermediate
MB
Ilona Onstenk-Schenk (NL)
23.05
National of Penafiel
''
3rd Exc
Danilo Giorgio (It)
13.02
International of Vila F. de Xira
''
2nd MB
Cristiane Lafey (Fr)
30.01
International of Norte
''
1st Exc
RCAC-QC
Igor Selimovic (Hr)
2004
14.11
Specialty Portuguese Boxer Club
Junior
1st Exc
Margarida Correia (Pt)

Close page